Pasākums „Dārzeņu sacensības”

29.septembrī mūsu iestādē norisinājās pasākums „Dārzeņu sacensības” Eiropas sporta nedēļas ietvaros.

Šis pasākums tika sastādīts no 3 aktivitātēm. Bērni 3-4 gadu vecuma piedalījās „Dārzeņu stafetēs” sporta laukumā, pašiem mazākiem bērniem skolotājas organizēja kustību aktivitātes rotaļu laukumiņā.

5-6-gadīgie bērni piedalījās divās aktivitātēs – „Dārzeņu skrējienā” un „Dārzeņu konkursā”. Kopā ar sporta skolotāju Juriju bērni skrēja pa iestādes teritoriju, iezīmējot maršrutu ar mobilās aplikācijas palīdzību. Skrējiena maršruts jābūt līdzīgs kādam dārzenim. Sākumā bērni vienojās par dārzeni, ar konusiem atzīmēja distanci, pēc skrējiena skatījās uzzīmēto maršrutu, vērtēja, vai tas līdzīgs izvēlētajam dārzenim. Ja nē, tad varēja skriet vēlreiz, kamēr nesasniegs labāko rezultātu.

Pēc skrējiena tika izveidota bērnu žūrija, kura novērtēja atnestos dārzeņus dažās nominācijās – vissmagākais, visgarākais un visneparastākais dārzenis. Bērni mērīja, svēra dārzeņus, balsoja ar kastaņiem par visneparastāko dārzeni. Starp uzvarētājiem ir ķirbis ar rezultātu 28,8 kg un cukurbiete ar rezultātu 1,20m. Dārzeņu saimnieki tika apbalvoti ar diplomiem.