“Miķeļdienas tirdziņš”

Miķelītis, šurp nākdamis,

Raibus svārkus šūdināja;

Gaidīsim Miķelīti

Augstajā kalniņā

 

Ievērojot latviešu tautas tradīcijas, mūsu izglītības iestāde katru gadu svin Miķeļdienu – rudens saulgriežus, kad diena un nakts ir vienādā garumā. Šogad sagatavošanas grupas “Puķīte” un “Vāverīte” nosvinēja Miķeļdienu 28. septembrī.

No paša rīta grupās darbojās Miķeļdienas tirdziņi, kur pirka un pārdeva mājās ar vecākiem gatavotās kūciņas, cepumus, vafeles, pīrāgus un citus gardumus. Kad visas preces tika pārdotas, bērni ar skolotājām devās ciemos pie Miķeļdienas saimnieces, lai kopā nosvinētu Ražas svētkus iestādes pagalmā. Kopā ar saimnieci bērni devās Miķeļdienas ceļojumā, pa ceļam satiekot saimnieces draugus ar bagātām rudens veltēm.  Jautri pavadot laiku ar dziesmām, dejām un rotaļām, bērni sagaidīja pašu Miķeļi, kurš nejauši sajauca visu ražu. Bērni ar lielu prieku un gandarījumu izpalīdzēja Miķelim, sašķirojot augļus un dārzeņus, lai arī pagrabos un grozos valda kārtība!

Miķelis pacienāja mazus palīgus ar rudens garšīgākām veltēm – sārtiem āboliem! Mūsu Miķeļdiena pagāja jautrā gaisotnē! Paldies skolotājām par veiksmīgu gadatirgu organizēšanu! Paldies mūsu čaklajiem bērniem un vecākiem par pašgatavoto gardumu sarūpēšanu un kopīga laika pavadīšanu!

Informāciju sagatavoja pirmsskolas skolotāja Anita Bernatoviča