Latvijas valsts simtgade. Svētku dienas Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādē

Trīs, divi, viens! Latvijas simtgades svētku nedēļa ir sākusies!

Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādē svētku sagaidīšanas laikā notiek visdažādākās aktivitātes un pasākumi, kuros piedalās visa mūsu draudzīgā saime. Sagatavošanas grupas bērni ciemojās „Latviešu mājā”, kur uzzināja daudz interesantu faktu par seno laiku sadzīves priekšmetiem un darbarīkiem. Pa ceļam aplūkoja pilsētas iecienītākās vietas – Daugavpils universitāti, Vienības namu, Vienības laukumu, pilsētas bibliotēku, teātri.  Bērni aktīvi gatavojas viktorīnai „Mana Latvija”, kura notiks 15.novembrī.

11.novembrī iestādes darbinieki piedalījās Latvijas simtgades Lāpu gājienā. Tā ir viena no  iespaidīgākajām svētku tradīcijām, kas rada patriotiskas sajūtas un lepnumu par savu tautu un Dzimteni.

Iepriekšējās nedēļas laikā bērni kopā ar vecākiem izveidoja svečturus ar svētku simboliku. 12.novembrī iestādes gaiteņos notika aktivitāte „Izgaismo Latviju!” un gaismas sienas atklāšana, kad ar daudzkrāsainām  lampiņām pirmo reizi  tika apgaismota siena ar uzzīmētām Rīgas pilsētas ieliņām.  Bērni izrotāja ar svečturiem „Latvijas stūrīti”, gaiteņus un grupiņas. 2.stāva gaitenī tika atklāta bērnu radošo darbu izstāde „Manai Latvijai 100”.

Ārā, iestādes pagalmā, tika izlikta Latvijas kontūra no bērnu atnestiem un izkrāsotiem akmeņiem Latvijas karoga krāsās.

Lai sajustu svētku noskaņu, tika organizēta radošā darbnīca pedagogiem. Dziedot tautasdziesmas un runājot par svētku svinēšanas tradīcijām, pedagogi taisīja suvenīrus – magnēta lellītes ar tautas tērpa elementiem.

Visskaistākie un vērienīgākie pasākumi vēl priekšā, bet mūsu iestādē jau jūtams Latvijas simtgades svētku nozīmīgums katram.

Fotogrāfijas var aplūkot šeit

Informāciju sagatavoja
Daugavpils Ruģeļu PII
vadītājas vietniece Jeļena Gorina