“Es darbojos”

Februārī norisinājās temata “Es darbojos” aktivitātes 2.posma grupās “Saulīte” un “Zvaigznīte”.

Šis temats bija pateicīgs  bērnu  latviešu valodas prasmju attīstīšanai.

Mēs centāmies izveidot bērniem attīstošo vidi grupā atbilstoši tematam, kas veicina un atbalsta  mācību satura apguvi, palīdz sasniegt izvirzītos rezultātus. Bērni iesaistījās sižetu lomu rotaļās, kur ar prieku sadarbojās viens ar otru. Spēlējot “Slimnīcā”, bērni zina, kur ir reģistratūra, zina, ka pirms ārsta apmeklējuma ir jādodas uz reģistratūru. Bērni zina, ka reģistratūrā ir katram sava veselības karte, kur ārsts atzīmē savus pierakstus. Piemēram, pēc redzes pārbaudes ārsts atzīmē kartiņā ar sarkano zīmuli, ja ir kādas problēmas, ar zilo-ja viss ir kārtībā.

Spēlējot “Veikalā”, bērniem ļoti patika iejusties pārdevēja-kasiera, pircēja lomās. Tur viņi varēja pilnveidot un attīstīt savas zināšanas un prasmes komunicēt latviešu valodā. Iepērkoties veikalā, bērniem bija jāseko preces cenrādim, bija jāprot norēķināties par  precēm.

Vecāki ar prieku mūs atbalstīja ar otrreizējās izejvielas materiāliem, piem., kartona kastes, plastmasas pudeles, pudeļu vāciņi. Viens tētis padalījās ar mums ar savu veco kases aparātu. Bērni ar lielu interesi un prieku ar to darbojās.

Šis mēnesis mums bija darbīgs un pagāja radoši. Bērniem bija dota lieliska iespēja komunicēt vienam ar otru un pilnveidot latviešu valodas prasmes.

Informāciju sagatavoja:

Pirmsskolas izglītības skolotājas Ilona Vrubļevska, Svetlana Stogova.